Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 07.03.2024 16:12 (Üye) Soru : Merhaba, aşağıdaki bilgi doğru mudur. 01.04.2023 Tarihi itbariyle, Gelir idaresinin yayınladığı Tebliğe Göre: KDV mükelleflerinin işletmelerinde tüketime konu olacak kırtasiye, büro ve temizlik malzemeleri gibi genel giderlerin ödeme kaydedici cihaz fişi ile tevsik edilmesi mümkündür. Ancak, bunlar dışında kalan alış ve giderler ödeme kaydedici cihaz fişi ile tevsik edilemeyeceğinden, söz konusu belgelerde yer alan katma değer vergisi de indirim konusu yapılamayacaktır. YEMEK, İÇECEK FİŞLERİ VE MARKET FİŞLERİ GEÇERSİZDİR. SADECE FATURA ALINAN GİDERLER GEÇERLİ OLACAKTIR.

Cevap : Böyle bir tebliği YOK .Nisan/2023 de servis edilen APARAGAS haberdir. ANCAK; Bu konuda 1990 Yılında tarihinde yayımlanan 204- ve 206 sayılı VUK Genel Tebliğdeki kurallara göre düzenlenen ÖKC fişleri geçerlidir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.