08.03.2024 10:30 |
(Üye)
|
Soru : İYİ GÜNLER GEÇMİŞ YIL ZARARLARI İLGİLİ SORACAĞIM
2023 YILI GELİR VERGİSİ BEYANINI YAPARKEN 2020 VE 2021’DEN GEÇMİŞ YIL ZARARIMIZ VAR FAKAT 2022 BEYANINDA İHTİYAÇ OLMADIĞINDAN DOLAYI BU GEÇMİŞ YIL ZARARLARI HİÇ YAZILMAMIŞ 2022’DE ZARAR ÇIKTI, GELELİM 2023’E 3 DÖNEM GEÇİÇİ VERGİ BEYANLARINDA BU GEÇMİŞ YIL ZARARLARI HİÇ YAZILMAMIŞ AMA SON DÖNEMDEN DOLAYI ŞİMDİ YÜKSEK KAR ÇIKIYOR KULLANMAK İSTİYORUZ BİLGİ ALMAK İSTİYORUM
Cevap : GEÇMİŞ YIL ZARARLARININ DÖNEM KARINDAN İNDİRİLMESİ İÇİN ZARAR OLAN YIL/YILLAR YILLIK GV BEYANANMESİNDE BELİRTİLMESİ GEREKİRDİ. İLGİLİ YIL /YILLAR YILLIK GV BEYANANMELERİ DÜZELTİLDİKDEN SONRA KARDAN MAHSUP EDİLİR.
|