08.03.2024 10:43 |
(Üye)
|
Soru : Merhaba.
Şirketimize kesilen Teme Efaturayı kabul etmek istemiyoruz. Ancak sistemde de Temel Fatura olduğu için red etme seçeneği bulunmuyor. Bu faturanın kabul edilmemesi için nasıl bir yol izlememiz gerekmektedir. Bilginizi rica ederim. Teşekkürler. İyi çalışmalar.
Cevap : Temel E-Fatura, faturanın göndericiden direkt olarak alıcıya ulaşmasını amaçlayan E-Fatura türüdür. Faturayı alacak olan kişi, faturada herhangi bir teknik problem olmadığı sürece faturayı kabul etmek zorundadır. Alıcılar, Temel E-Faturaları reddetme hakkına sahip değildir.
kabul edip İADE faturası düzenleyebilirsiniz.
|