08.03.2024 14:02 |
(Üye)
|
Soru : merhaba 2 ortaklı inşaat şirketi limited şirketi olan kendi şirketime ortak olarak görünmekteyim .yüzde 50 hissesi bana ait olan şirketimde müşterek imza(çift imza)olarak işlem yapabilirmiyim.müdürler kurulu başkanı diğer ortak olacak fakat benim imzam olmadan şirkete ait mal varlığı şatışını engeleme amaçlı müşterek imza yetkilisi olabilirmiyim.müşavirlik bürom mevcut halen devam eden.teşekkürler
Cevap : Meslek mensuplara Ticari şirketlere ortak olabilirler .Ancak bu şirketlerde İMZA YETKİLİSİ olamazlar. Bahsettiğiniz ortaklık da imza yetkilisi olmazsınız.
|