Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 08.03.2024 14:51 (Üye) Soru : Merhaba, Personele verilen yol ücretini istanbulkart vasıtasıyla yapıyoruz. İstnbulkartın digital versiyonundaki ibana gönderdiğimiz para dogrudan istnbul karta yüklenmiş oluyor. Ama o para aynı zamanda istenildiğinde fiziksel istanbulkarta da yüklenebiliyor ama isteyen oradaki parayı banka gibi isteği kişiye para olarak da gönderebiliyor. Şirketin personelin ibanı ve istanbul kartı olan bu digital kartapara transferi bordrolaştırmak yoluyla ayni bir yardım olarak değerlendirilebilir mi? Yoksa illa personelden fiziksel karta yükleme yaptırmasını talep etmeli miyiz bordroya işleyebilmek için? Saygılarımla,

Cevap : Personelden fiziksel karta yükleme yaptırmasını talep etmelisiniz. Ulaşım için yapılan ödeme başka amaç ile kullanılamaz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.