Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 11.03.2024 09:14 (Üye) Soru : Merhabalar 01/03/2023 tarihi itibariyle Serbest meslek adi ortaklık olarak çalışmaya başladık 2 ortak. Vergi dairesi açılışımızı tamamladı adi ortaklığımıza şifre verdi. Defter beyana başvurdum. Giriş yapmaya çalıştığımda ekrana "Beyan sistemini meslek mensubu/odası aracılığı ile kullanmanız gerekmektedir. Sisteme giriş yapabilmeniz için aracılık ve sorumluluk sözleşmesi imzaladığınız meslek mensubunun/odasının sisteme giriş yaparak kayıt işlemini tamamlaması gerekmektedir. Kaydın tamamlanmasının ardından sisteme giriş yapabilirsiniz." şeklinde bir uyarı gelmekte bu uyarıyı nasıl geçip defter beyana geçerim. Ve adi ortaklığı odamız çalışan listesine nasıl kaydettirebilirim. Teşekkürler.

Cevap : GİB uygulaması konusunda bilgimiz yok. Ancak Meslek mensupları kendi beyannameleri için aracılık ve sorumluluk sözleşmesi düzenlemez. Odaya müracaat ederek Ortaklık adına Büro tescil belgesi almanız gerekir. Odadaki Bürokratik ,işlemler için oda dan telefon ile bilgi alınız.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.