13.03.2024 15:49 |
(Üye)
|
Soru : Merhabalar,
İşci arşiv düzenlemesi yaparken demir raf üzerine düşüyor ve parmağı hafif kesiliyor. Hastaneye gidiyor doktor dikişe bile gerek görmüyor. İstiharat raporu düzenlemiyor. İşine dönebilirsin diyor Bu olay iş kazası sayılır mı.? İşveren olarak yapmamız gereken bir durum varmıdır.
İşci özel hastaneye gidiyor. Hastane masraflarını işveren mi karşılamalıdır.
Cevap : İşçinin iş kazasına dair raporu var ise işveren bildirimde bulunmalıdır.
|