11.03.2024 18:56 |
(Üye)
|
Soru : Üstadım Merhabalar , Uyku Koçluğu ve Eğitmenliği sertifikası olan bir danışanım yeni mükellefiyet tesis ettirmek istiyor. Uyku Koçluğu ve eğitmenliği şahsi mesaiye, ilmi veya mesleki
bilgiye ve ihtisasa dayanan bir meslek olduğundan açılışı sebest meslek erbabı olarak mı yapmalıyız. Herhangi bir odaya kayıt olma zorunluluğu var mı . Meslek kodu olarak birebir bir kod bulamadım , ''85.60.02 Eğitimi destekleyici faaliyetler '' uygun mudur .
Cevap : Yapılan hizmet Serbest meslek faaliyetidir. DBS den SM Kazanç defteri tutulacak Nace kodu konusunda bilgimiz yok.VD ile görüşünüz.
|