Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 15.03.2024 12:27 (Üye) Soru : kırtasiye faaliyeti yapan bilançoya tabi e defter mükellefi 2023 aralık ayında faaliyetini sonlandırdı.nisan ayında home ofis olarak sepet yapımı işi yapmak istiyor.Basit usul ya da işletme defterine tabi olabilir mi ? soruma istinaden DBS de işletme defteri tutabilir yanıtını verdiniz. Bir çok yerden araştırıyorum farklı dönüşler oluyor. 189 a danıştığımda bilançodan devam edip e-defter durumu da devam etmeli yanıtını aldım.Verdiğiniz cevabın doğruluğunu nasıl kanıtlayabilirim? Yardımcı olursanız çok sevinirim

Cevap : Bir şey ispat etmek zorunda değilsiniz. iş kolu değiştiren GV mükellefleri İŞ KOLU DEĞİŞİMİ olması halinde İşletme defterinden başlanır. Tercih sizin GİB den telefon ile değil de yazılır görüş isteyiniz . Unutmayınız ki "söz uçar yazı kalır"
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.