18.03.2024 13:17 |
(Üye)
|
Soru : Merhabalar,
kurumlar vergisi mükellef şirket personeli için İftar yemeği vermiştir. bu yemek giderini gider olarak kayıt edebilir miyiz?
teşekkürler.
Cevap : İftar yemeği şirketin çalışanlarına veriliyorsa bu takdirde ayni ücret gibi değerlendirilecek olup fatura (KDV dahil) tutarı brütleştirilip bordroya dahil edildikten sonra kayıtlara gider olarak alınabilir.
|