19.03.2024 15:08 |
(Üye)
|
Soru : Merhabalar mükellef 493903-ŞEHİR İÇİ, BANLİYÖ VE KIRSAL ALANLARDA KARA YOLU İLE PERSONEL, ÖĞRENCİ, VB. GRUP
TAŞIMACILIĞI (ŞEHİR İÇİ PERSONEL VE OKUL SERVİSLERİ, VB. ) faaliyet kodu için volkswagen otomobili ile taşıma yapmak istiyor noterden satışı yapıldı kullanım şekli yolcu nakli olacak geçiyor bu şekilde vergi açılışını yapabilir miyiz otomobil olduğu için ticari faaliyetini yapmasında bir sakınca var mıdır , teşekkür ederim.
Cevap : VD de Ticari kazanç mükellefiyeti açılacak. Taşıtın otomobil veya minibüs olmasının önemi yok.
|