Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 20.03.2024 09:14 (Üye) Soru : Sayın Üstadım Muhasebesini tuttuğumuz şirketlerden birisi yurt dışında mukim bir firma ile ortaklık kurmadan beraber iş yapmayı kararlaştırmıştır. Yapılan anlaşma neticesinde yurt dışındaki firmaya tahsis edilmek üzere şirkete bir araba alınmasına karar verilmiştir. Binek otomobilinin alımını yurt dışındaki firma karşılayacaktır. Acaba araç alındıktan sonra sonra yurt dışına keseceğimiz araç alım giderini yansıtacağımız faturada KDV oranı kaç olmalıdır. Araç firmamız tarafından alındığı için firmamızın aktifinde yer alacaktır. Saygılarımla

Cevap : % 20 oranında KDV uygulanır. Not ; Sorunuzun sonuna isim telefon ve kimlik bilgisi yazmayınız . Burada verilen cevaplar Size gönderilmekte ayrıca web sayfamıza isim ve sicil numarası OLMADAN kayıt edilmektedir. Bu neden ile sorudaki isminiz silinmiştir. (6698 SAYILI KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU)
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.