Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 20.03.2024 10:14 (Üye) Soru : MERHABA KOLAY GELSİN. 31.12.2023 İTİBARİ İLE ŞİRKET OLAN MÜKELLEFİMİZ İLE YOLLARIMIZI AYIRMIŞ BULUNMAKTAYIM. 2023 YILI İÇİN YAPILACAK OLAN ENFLASYON MUHASEBESİ ÜCRETİ İÇİN MAİL ATARAK ÜCRET TEKLİFİMİZİ KENDİLERİNE GÖNDERDİM. FAKAT SON DURUM OLARAK FİRMA ENFLASYON MUHASEBE ÜCRETİ ÖDEMYECEK GİBİ DURUYOR. YENİ MESLEKTAŞ HAKLI OLARAK KENDİ YAPMAYACAK. BENDE ÜCRETİMİ ALMADAN ENFLASYON MUHASEBESİ İŞLEMLERİNİ YAPMAK İSTEMİYORUM. 2023 KURUMLARI BEN YAPAÇAĞIM. BU FİRMA İÇİN NASIL BİR YOL İZLEMEM GEREKLİ. YAPMADAN VERMELİMİYİM. FİRMA ÜRETİM FİRMASI 253-254-255 HESAPLARINDA YÜZLERCE DEMİRBAŞ VAR OLDUĞUNU DÜŞÜNÜRSEK GÜNLERCE UĞRAŞILMASI GEREKEN BİR İŞLEM OLACAK. BENİM ENFLASYON MUHASEBESİ YAPMADAN BEYANNAMEYİ VERMEMİM BANA BİR ZARARI OLURMU. CEZA FİRMAYA KESİLECEKTİR. FAKAT BANA RUCÜ ETME HAKLARI VARMI. VEYA ÖNEREÇEĞİNİZ BİR YOL VARMIDIR.

Cevap : 2023 YILI İŞLEMLERİNİ SİZN YAPMANIZ GEREKİR. KAPANIŞ KAYITLARI (ENFLASYON DÜZELTMESİ DAHİL) SİZİN YAPMANIZ GEREKİR. YAPMADIĞINIZ ZAMAN MÜŞTERİNİN MÜRCAATI HALİNDE ODA DA DİSİPLİN SORUŞTURMASI İLE KARŞILAŞABİLRSİNİZ. SİZİNDE BELİRTTİĞİNİZ GİBİ ESKİ MÜŞTERİNİZ İLE HUKUKİ DURUM OLUŞABİLİR RUCU İŞLEMİ YAPILIR.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.