Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 21.03.2024 12:57 (Üye) Soru : Merhaba. Hizmet sektöründeyiz. Bir müşteri ile 3 seanslık anlaşma yaptık ve ilk seans hizmetini anlaşma günü gerçekleştirdik. Yine aynı gün 3 seanslık ücret ödemesini aldık ve faturasını düzenleyip müşteriye teslim ettik. Ancak sonrasında müşteri kalan iki seans hizmetini almak istemeyerek para iadesi talebinde bulundu. Karşı taraf nihai tüketici olduğu için fatura düzenleyemeyecek, bu durumda ne şekilde yol izlememiz gerekir. Gider pusulası düzenleyebilir miyiz, düzenler isek pusulayı stopaj olmadan sadece kdv ile mi düzenleyeceğiz ve bu KDV’yi indirim konusu yapabilir miyiz. Teşekkürler.

Cevap : Gider pusulası düzenlenecek .Gider pusulasında KDV belirtilecek. KDV indirilir. İade 7.000 TL nin üstünde ise bankadan yapılacak.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.