Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 21.03.2024 16:58 (Üye) Soru : Merhaba, Sorunlu bir mükellefim ile ilgili danışmak istediğim hususlar olacak. Yardımlarınızı rica ederim. 1 Sözleşmesi ıslak imzalı bir müşterim ile cari bakiye konusunda tahsilat alamadığımdan icraya vermiş durumdayım. Hizmet vermeyeceğimi hem telefon hem whatsapp hem de yazışmalarımla mail yoluyla kendisine bilgi verdim. Sorum şu sözleşmesi e birlikte devam ediyor olması hizmete devam edeceğim anlamı çıkıyor mu? beyannamesini onaylamak zorunda mıyım? Sözleşmemi fesih ettiğimde başka müşavirle muhakkak kendi beyannamelerini vereceklerini düşünüyorum bu yüzden ebirlikte sözleşmem varken beyannamelerini vermez isem kanuni bir yaptırım ile karşılaşır mıyım? 2- Eğer sözleşmemin e birlikte fesih yapmam daha doğru olacaksa e birlik sisteminde bir sonraki müşavir görsün diye koyduğum İCRA DAVA şerhini yeni müşavir görebiliyor mu? bu durumu bile bile defteri alan kişi için disiplin sürecinde şikayetçi olabiliyor muyum?

Cevap : 1-Sözleşme fesih edilmediği sürece yükümlülüklerinizi yerine getirmek zorundasınız. 2-İCRA DAVA şerhini yeni müşavirin görüp görmediğini bilmiyoruz. Türmob dan görüş alınız.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.