22.03.2024 12:44 |
(Üye)
|
Soru : Merhaba , turizm acentelik faaliyeti ile iştigal eden Ltd şirket ,Almanya'da fuara katılmış olup oradan şirkete yaka kartı için invoice düzenlenmiş ,bu faturayı direk TL ye çevirerek giderlestirebiliyormuyuz? KDV 2 ve BA da beyan etmemiz gerekiyormu?
Ayrıca bir yükümlülüğümüz varmıdır..?
Cevap : Hizmetten yararlanma Yurtdışında olduğu için KDV2 beyanı verilmez. Ba formunda bildirilmez. Ypılan harcama giderleştirilir.
|