25.03.2024 17:58 |
(Üye)
|
Soru : İyi günler, müşterimizin kesmiş olduğu e arşiv faturanın karşı firmanın nevi değişikliği sebebiyle vergi numarasının değişmesinden dolayı iptal edilmesi gerekmektedir. Burada 8 günlük iptal süresi aşıldığından iptali nasıl yapılacaktır. Bu aradan karşı firmada vergi numarası değiştiği için bize iade kesemeyeceğini bildirdi. Bu durumda nasıl hareket etmemiz gerekiyor, bir dilekçe ile vergi dairesine bilgi verip kayıtlara almamak uygunmudur. Bu konuda bilgi alabilirmiyiz. İyi çalışmalar
Cevap : Böyle bir durumda nasıl işlem yapılacağı konusunda bizimde bilgimiz yok.VD den bilgi alınız.
|