Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 26.03.2024 09:43 (Üye) Soru : Üstad günaydın kolay gelsin.Bir soru sormuştum cevabını alamadım.Kısaca şöyle sorayım. amortisman süresi dolmuş demirbaşa enflasyon düzeltmesi yapılacak mı ihtiyaridir diyenler var. İkinci sorum bilanço defterine tabi şahıs firmalarda enflasyon düzeltmesi tabi ki uygulanacak bunu biliyoruz. şahıs bilançolarda sermaye hesabına enflasyon düzeltmesi yapılacak mı bunu öğrenmek istiyorum

Cevap : Burada cevaplanmayan soru olmaz. En son sorduğunuz soru 22/03/2024 tarihine yanıtlanmıştır. Bu sistem de sorunuz yok. Faydalı ömrü dolan ATİK ler için İSETNMESİ halinde düzeltme yapılır. Şahıs bilançolarda sermaye hesabına enflasyon düzeltmesi yapılacak .Sadece Sermaye hesabı değil PARASAL OLMAYAN TÜM HESAPLAR için düzeltme yapılacak.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.