Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 27.03.2024 10:47 (Üye) Soru : Merhaba, Konu : ASGARİ ÜCRET DESTEĞİ HK. Bildiğiniz üzere 29.02.2024 tarihinde 2024/3 sayılı genelge ile desteğin devam ettiği yayımlanmıştır. Ancak geldiğimiz noktada tüm şartları taşımasına rağmen ben dahil hiçbir mükellefime ASGARİ ÜCRET DESTEĞİ çıkmamaktadır. Şubat 2024 dönemi SGK tahakkuk fişlerini ödemeye çalışıyoruz ama ilave destek çıkmıyor. Hatta birçok meslek mensubu arkadaşımı aradım ama onlarda aynı durumdalar. Sonuç olarak, ASGARİ ÜCRET DESTEK tutarının neden verilmediği hususunda bilgi rica ediyorum. Teşekkür ederim.

Cevap : SGK yaptığı açıklamada 27,03,2024 tarih itibariyle Asgari Ücret Desteğinin hesaplara yükleneceği bildirilmiş olup ödeme yapanların düşülecek olan miktarı emanete alınıp bir sonraki ayda çift düşüm yapılacaktır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.