Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 28.03.2024 09:28 (Üye) Soru : Soru: merhaba. Anonim şirkette yönetim kurulu üyelerine huzur hakkı ödenilmesi için yönetim kurulu kararı almak yeterlimidir. huzur hakkı 2024 yılı nisan ayı itibariyle alınan karar sonrası ücret bordrolarına yansıtılarak ödeme her ay düzenli yapılabilinir mi? Şirket genel kurulunda her sene huzur hakkı olarak ödeme tutarı belirtip tescil ettirilmesi gerekiyor mu? Cevap:Sayın, Huzur hakkı ödenebilmesi için Şirket Genel Kurulundan karar alınacak. Karar da ödemenin nasıl yapılacağı ve tutarı belirtilecek. Bilgilerinize rica olunur. Danışma birimi CEVABINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM. BU SENE ÖDEMELERE BAŞLANIP 2024 YILINA AİT OLAN GENEL KURUL 2025 YILINDA YAPILACAĞI İÇİN ALINAN GENEL KURUL KARARLARI İÇİNDE NASIL VE NE KADAR ÖDENECEĞİNİN BELİRTİLMESİ YETERLİMİDİR?

Cevap : GENEL KURUL KARARI OLMADAN HUZUR HAKKI ÖDENMEZ. 2024 YILI OLAĞAN GENEL KURUL YAPILMIŞ VE KARAR ALINMAMIŞ İSE ; 2024 YILI OLAĞANÜSTÜ GENEL KURULU YAPILARAK KARAR ALINACAK 2025 YILINDA ALINACAK KARAR GERİYE DOĞRU İŞLEMEZ.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.