28.03.2024 14:16 |
(Üye)
|
Soru : Merhaba , bir mükellefimiz kendi bunyesine smmm alacak olup , bizim işimize 31.03.2023 olarak son vermekte. mart ayına makuz kestik fakat , onun gitmesi ile bir mağduriyet yaşamış olacağız. nisan ayı içinde makbuz düzenleyebilir miyiz? sonuçta nisan da devir işlemleri için yardımcı olacağız? nasıl bir yol izlemeliyiz 30senelik mükkelefimizdi. bir anda bırakması ve tazmınat olmaması cok mesleğimiz için bir eksikliktir.
Cevap : 2024 İÇİN mesleki hizmet sözleşmeniz var ise (olması gerekir) 2024 sonuna kadar olan ücretinizi talep edebilirsiniz. Tazminat eksikliği yok. Sözleşme sonuna kadar ücreti almış olacaksınız.
|