Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 29.03.2024 12:53 (Üye) Soru : üstadlar merhabalar; ihracat yapan bir firmam var; kdv iadesi alıyor , bende alınan bu rakam üzerinden bell ibir oranda ücret istedim, fakat mükellefime dışarıdan kdv iadesinden ek ücret alınmaz gibi şeyler söylenmiş ve buna istinaeden mükellef defterini alacak, yıllık sözlleşmesi bitmeden benim hiçbir hatam yokken işlerini düzgün yapmışken bu şekilde defterini alabilir mi ? 2.sorum benim burada haklarım nelerdir ? sözleşme yıllık bedelini isteme hakkım var mıdır ? karşı muhasebebeciyi şikayet etme hakkım var mı ? bu konularda yardımlarınızı tavsiyelerinizi rica ediyorum

Cevap : Müşteriniz sözleşmeyi tek taraflı fesih ediyor ise; yıl sonuna kadar olan bedelin tamamını size ödemek zorundadır. Karşı meslek mensubunun 3568 sayılı yasa ve yönetmeliklere aykırı durumu var ise ;elbette şikayet etme hakkınız var.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.