Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 29.03.2024 15:49 (Üye) Soru : Merhaba, 180 hesapla ilgili bir sorum olacaktı, 2023 yılında düzenlenen 2024 yılına ait şirketin internet sitesine ait alt yapı yıllık yenileme faturası var kredi kartla taksitle ödendi. Faturayı 180 hesapta takip ediyoruz 2024 yılında geçici vergi dönemlerinde giderleştirmek için. Bu fatura için enflasyon düzeltmesi yapacak mıyız? Teşekkürler.

Cevap : 180 ve 280 hesaplar için Enflasyon düzeltmesi yapılacak. NOT: Kanuna uygun Enflasyon düzeltmesi yapabilmeniz için mutlaka 555 sayılı VUK Genel Tebliği ve 165 sayılı VUK Sirkülerini okuyunuz. Aksi takdirde yanlış işlem yaparsınız. Hesaplama ve yevmiye kayıt örnekleri 165 sayılı sirkü de mevcuttur. Diğer taraftan Oda tarafından yapılan eğitimlere ilişkin video yayınlarını aşağıdaki link den izleyebilirsiniz. https://form.ismmmo.org.tr/tv.asp
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.