01.04.2024 09:03 |
(Üye)
|
Soru : Merhaba ,
Luca programı kullanıcısıyım.
Herbir demirbaşın enflasyon farkı tutarını, Demirbaşlar hesabının ilgili alt hesabına işlemek mi doğru olur, yoksa her bir demirbaş alt hesabı için, bir enflasyon farkı alt hesabı açmak mı dogrudur?
Veya demirbaşlar hesabının altında tek bir enflasyon fark hesabı açıp, bütün demirbaş fark hesaplarını bu tek hesaba işlemek mi doğrudur?
2024 yılinda geçici vergi dönemlerinde demirbaşlar, düzeltilmiş tutarları ile tekrar enflasyon düzeltmesine tabi tutulacagindan, luca programı kullananlar için, 2024 enflasyon düzeltmesi işlemleri açısından doğru yöntem hangisidir.
Teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim
Cevap : Takip amaçlı ve kolaylık için HER ATİK e alt hesap açılmasında yarar vardır.
|