Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 03.04.2024 10:56 (Üye) Soru : Merhaba 3 Hekim şuan faal olan bir yerde Aile sağlığı faaliyetine baslayacak sorumlu hekım ıcın vergı acılısında nasıl bir yol izlemeliyiz .Sadece muhtasar kaydı ıle mukellefıyet baslanırsa aile saglıgında bulunacak diğer hekimlerin sosyal güvencesi hakkında bilgi verebilir misiniz ?

Cevap : Aile hekimleri DEVLET MEMURUDUR. Devlet den maaş alırlar . Benzer sorunu 29/03/2024 de aşağıdaki gibi yanıtlandı Aynı soruya farklı cevap verilmez. Aile hekimleri Devlet memurudur aylıklarını Sağlık Bakanlığından alırlar Aile sağlık merkezi için sadece MUHSGK mükellefiyeti bir Doktor adına açılır. Kira ve çalışan var ise çalışana ait kesintiler ve Sizin düzenleyeceğiniz makbuzdaki stopaj için MUHSGK beyannamesi verilir. Defter tutulmaz. (SERİ NO: 275) GELİR VERGİSİ GENEL TEBLİĞİ MUTLAK OKUYUNUZ.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.