Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 03.04.2024 16:41 (Üye) Soru : Merhaba 2019 yılında bir mükellefim haberim olmadan ve bana borcu olması rağmen başka bir mali müşavir ile anlaşarak sözleşmemi feshetti. Daha sonra karşılığında senet verdi. Ama onu da ödemedi. Şimdi de firmanın 2019 yılı incelemede olduğundan ve Vergi Müfettişi de 2019 yılı evraklarını (e defter mükellefi idi) istediğinden bende vermeyi ve ilgilenmeyi istemiyorum. Bununla ilgili olarak onlar Av. aracığıyla bana ulaşmaya ve tebligat çekmeye çalışıyorlar. Bu durum karşısında ne yapmalıyım. Vermez sem benim için sorun teşkil eder mi? Şimdiden teşekkürler.

Cevap : Müşterinin Defter ve Belgelerini tutanak ile teslim etmeniz gerekir. Aksi durumda suçlu duruma düşersiniz. Alacağınız için senedi icraya veririniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.