05.04.2024 11:35 |
(Üye)
|
Soru : Merhaba, 300 çalışanı olan bir gıda üretim firmasında , Güvenlik ve temizlik hizmeti taşeron firma ile yapılacaktır. Alt işverenlik dosyasını alt işverenin açması gerektiğini düşünmekteyim. Ana işverenin sgk ya herhangi bir başvuru yapması gerekir mi? Tüm bildirimleri Alt işvereninin yapacağını düşünmekteyim.
Cevap : Başvuruları 4 kodu ile altişveren yapmalıdır.
|