Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 05.04.2024 11:26 (Üye) Soru : Sayın Danışmanımız. Müşterimiz olan şirketin merkez adresi ve Vergi Dairesi değişti. Şirket ortakları ve hisse oranları vs. de herhangi bir değişiklik olmadı. 529 no'lu V.U.K. tebliğinde " Daha önce bildirime ekledikleri bilgilerde değişiklik olması halinde 1 ay içinde yeni bildirim verilmelidir " ifadesi mevcuttur. Şirketin gerçek faydalanıcılarının adres, iletişim bilgileri, hisse oranları vs. de herhangi bir değişik olmadığına göre sadece merkez adresinin ve buna bağlı olarak vergi dairesi değişikliği nedeniyle bu şirket için bir ay içinde yeni gerçek faydalanıcı bildirimi vermeli miyiz. Çok teşekür ediyorum.

Cevap : Hisse ve yönetim değişmediği için Adres değişiminden dolayı Gerçek faydalanıcı bildiriminin yeniden verilmeyeceği görüşündeyiz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.