Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 15.04.2024 14:33 (Üye) Soru : 31.12.2023 tarihinde sözleşmemi sona erdirmiş olduğum mükellef ile yeni bir muhasebeci 2024 yılı için anlaşma yapmış ve devam etmektedir.Ancak ben 2023 yılına ait Kur.Ver.beyanını e-beyan sistemine gönderince sistem bana yetkiniz yok demektedir.Sadece Aracılık sözleşmesi yapmak istediğimde de bu mükellefin başka bir meslek mensubu ile sözleşmesi vardır diyor ve bana sözleşme yapma müsadesi vermiyor.Bu durumda ben 2023 yılına ait Kur.ver.beyanını nasıl göndereceğim.Daha önce de oda danışma birimine sorduğumda e-beyan sözleşmenizi iptal etmeyin en son kurumlar vergisi beynından sonra iptal edin denmişti.Ben eski sözleşmemi iptal etmedim fakat yeni muhasebeci tarfından yeni sözleşme girilince benim eski sözleşmem sistemde iptal edilmiş olarak gözüküyor.Bu durumda ne yapmam gerekiyor acaba.

Cevap : KV Beyannamesini gönderebilmeniz için Yeni meslek mensubu GİB sözleşmesini iptal edecek ,Siz Aracılık sözleşmesi yapacaksınız. Beyanname gönderildikten sonra teni meslek mensubu tekrar sözleşme düzenleyecek. Daha önceki cevap; Türmob /GİB sözleşmeleri entegre olmadan şekle göre verilen cevaptır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.