18.04.2024 09:44 |
(Üye)
|
Soru : Merhabalar üstadım. Muhasebesini tuttuğum firmamın Uzun Metraj Sinema Filmi Projesi için Sponsorluk başvurusu kabul edildi. Bu film için Sponsorlar nakdi ödeme yapacaklar. Alacağımız ödeme karşılığında fatura düzenleyecek miyiz?Eğer düzenleyeceksek faturada KDV hesaplayacak mıyız? Fatura, Ticari reklam olarak değerlendirilip tevkifatlı mı olur? Banka dekontu tevsik edilebilir belge olarak kabul edilir mi? gibi sorular kafamı karıştırdı. Siz değerli üstadlarımdan yardım istiyorum.Saygılar sunarım.
Cevap : Fatura düzenlenecek KDV oranı % 20 Ticari reklam kapsamında olmadığı görüşündeyiz.
|