Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 18.04.2024 17:52 (Üye) Soru : Homeoffice şeklinde yeni açılış olan yazılım firmasında demirbaşlar önceki yıllarda alınmış ama vergi mükellefi değildi şimdi bu demirbaşları listeye almak için nasıl bir yol izlenir? 1- Binek taşıt ,PC, telefon, mobilya takımı, çalışma odası takımı vs gibi eşyaları A4 kağıdında liste yapıp emsal bedel şeklinde yazılırsa sorun olur mu? 2- Gider pusulası ile yaparsam KDV ve tevkifat yok diye biliyorum doğru mudur? Ve bunların ödemelerinin bankadan yapılması zorunlu mu?

Cevap : Binek taşıt ,PC, telefon, mobilya takımı, çalışma odası takımı vs gibi eşyaları A4 kağıdında liste yapıp emsal bedel şeklinde yazılırsa sorun olmaz. Gider pusulası düzenlemeye gerek yok.(kendi zati eşyası olduğu için ödeme söz konusu olmaz.)
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.