Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 22.04.2024 09:08 (Üye) Soru : Sayın yetkili, Dijital reklam işi ile uğraşan bir mükellef, müşterilerine mart ayında Google-Meta (Facebook) reklamları açmış. Her bir reklam projesi için de Meta'da ayrı hesap oluşturulmuş. Ama çok fazla hesap var, yani şöyle diyeyim, 30’a yakın hesap ve her hesapta ortalama 50 civarı ft. var. Bazılarında 100 ad. fatura gelmiş Mart ayı için. Hesaplar ilk açıldığında Facebook sistemsel izin vermediği için faturalar 50-60 TL’den başlayıp ay içinde 5000.-TL’lere kadar çıkıyor. Bu nedenle de aynı güne birden fazla küçük küçük fatura var, ay sonlarına doğru fatura bedelleri artıyor. Bu faturaları tek tek işlemek mi gerekir, yoksa hesap bazlı toplu işleyebilir miyiz? Ya da önerebileceğiniz kolay bir yol var mıdır? MuhSGK Beyanında bu kadar faturanın beyanname ekinde listelenmesi bile pek mümkün görünmüyor. Cevaplarınız için çok teşekkürler,

Cevap : Aynı gün düzenlenen faturalar için Tek yevmiye maddesi yapılabilir.(Fatura numaraları yazılması kaydı ile) MUHSGK da her kesinti için ayrı ayrı satıra yapılacak.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.