23.04.2024 17:20 |
(Üye)
|
Soru : Meraba ; Ltd.Şti. yüklü tutarda faturasız mal alışı yapmış ve ödemeleri banka üstünden göndermiş açıklamasına da şahsın ismini aldığı ürünün adını yazmış. Bankadan para çıkışını kanunen kabul edilmeyen gidere mi almamız uygun olur yoksa işlem hiç olmamış gibi kasaya mı para iadesi yapılması uygundur görüşünüzü rica ederim. İyi ÇALIŞMALAR.
Cevap : KAYIT DIŞI ticaretin kaydı olmaz. Faturasız mal alan ve bu alışı Resmi Banka hesabından ödeyen mükellef kendisini ihbar eden mükelleftir. Bu sorunun yorumu olmaz.
|