25.04.2024 10:44 |
(Üye)
|
Soru : Merhaba, DÜZELTME tamamen yurt içinden elektronik malzeme alım-satımı yapan ltd.şti. yiz. firma 8 mart 2024 de bankadaki mevduat hesaplarından 9 milyon kadar para cekmiştir. ve bu para ile ALTIN alımı yapmıştır. (altın alım belgesi mevcut.) aldıgı bu altınları kendi kasasında bulundurmaktadır. 1 - bu altınlardan dolayı, benim 8 mart tarihli herhangi bir yevmiye kayıdı yapmam gerekiyor mu? 2 - firma aldıgı bu 9 milyonluk altınıN tamamnı halen elinde bulundurmaktadır., hiç bozdurmamıştır, kullanmamıştır. halen ilk aldıgı gibi, kasasında bulundurmaktadır. 2024-1. gecici vergi beyannamesinde, bu altınlarla ilgili herhangi bir işlem yapmam gerekiyor mu? teşekkürler
Cevap : Geçici vergi döneminde de değerleme yapılmaz.
|