Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 29.04.2024 09:06 (Üye) Soru : MERHABA, 27/04/2024 tarih ve 32529 sayili resmi gazete yayınlanmıştır. burada yeme içme hizmetleri kdv oranı %10 olmuştur. mükellefim pastanesi var burası oturma yeri mevcut hizmet veriyor ayrıca farklı bir adreste imalathanesi mevcut burada da sadece imalat yapıyor ve internet ortamında sipariş alarak paket servis yapıyor. imalathaneden yapılan paket satışları için %1 kesiyorduk bu resmi gazeteye göre artık %10 mu kesmek gerekiyor verilen örneklerde imalathane şeklinde bir örnek göremedim. cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

Cevap : KDV oranlarında bir değişiklik yok Hizmet işletmelerinde masada hizmet verilmesi ve paket uygulamasına açıklık getirilmiştir. İmalat da lokanta veya pastaneye satılan ürünlerde eskiden olduğu gibi KDV oranı % 1 dir. İnternet üzerinden yapılan satış da da % 1 KDV oranı uygulanacağı görüşündeyiz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.