30.04.2024 14:46 |
(Üye)
|
Soru : PASTA İMALATI SEKTÖRÜNDE FAALİYET GÖSTEREN MÜKELLİMİZ VAR. İŞ KONUSU SADECE PASTA İMALATIDIR ( SÜTLÜ TATLI - PASTA ) BU MÜKELLEF ÜRETTİĞİ PASTALARI VE TATLILARI ŞİRKETİNİN KENDİ ARAÇLARINA KOYUP - ALICILARINI ( BELEDİYELERE VS KURUMLARA ) GÖNDERİYOR. ÖTEDEN BERİ YÜZDE 1 OLARAK FATURA KESİLİYORDU. BU MÜKELLEFİN KDV ORANINI ETKİLEYEN BİR DÜZENLEME MEVCUT MU. YÜZDE 1 FATURA KESMEYE DEVAM MI EDECEK YA DA YÜZDE 10 MU OLACAK. NOT: MÜKELLEF SADECE İMALAT İŞİ YAPIYOR. YANİ NİHAİ TÜKETİCİYE DÜKKANINDA ÇAY İÇİRİP PASTA ÖNÜNE GETİRMİYOR. BÖYLE BİR ORTAM SÖZ KONUSU DEĞİL . BİR YER YOK
Cevap : BAHSETTİĞİNİZ GİBİ YAPILAN TESLİMLER İÇİN % 1 KDV ORANI HESAPLANIR.
|