Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 02.05.2024 10:25 (Üye) Soru : Merhabalar, sizlerden eksik gün sebebi hakkında bilgi almak istiyorum. Mükellefimin çalışanı işe başladığı gün iş kazası geçirdi. Aynı gün hastaneye yatırıldı. Diğer gün vefat etti. Bende mükellefimin vermiş olduğu hastaneden alınan adli tıp raporu mevcuttur. İstirahat raporu ( o gün hastanede yattığı ve bilinci kapalı olduğu için, ) yada ölüm raporu yoktur( hasta yakını harici kimseye verilemdiği için) . çalışanın kaza geçirdiği ve vefat ettiği günlerde eksik gün bildirmem gerekiyor mu ? Eğer gerekiyorsa ne olacak.İşten ayrılış sebebi 11- iş kazası sonucu ölüm olarak vereceğim , doğru mudur? İyi çalışmalar dilerim. Saygılarımla

Cevap : Ölüm raporu sistemde onaylanmalı ve işçi ölüm kodu ile işten çıkışı yapılmalıdır. İş kazası raporu da verilip onaylanmalıdır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.