02.05.2024 13:30 |
(Üye)
|
Soru : Merhabalar Firmamızın bir kooperatife üyeliği bulunmaktadır. Bu kooperatif sanayi sitesi kuracaktır. sorumuz kooperatife ödenen tutarlar muhasebe hesap planı üzerinde hangi hesapta takip etmemiz gerekmektedir. diğer bir sorumuz ise bu üyeliği devir ettiğimizde bu işlemden dolayı kdv olacak mıdır?
Cevap : Bize göre 248 hesap kullanılır 248(B) 102(A) Üyeliğin devri halinde düzenlenecek faturada % 20 KDV hesaplanır.
|