Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 03.05.2024 09:33 (Üye) Soru : Merhaba Envanter defterinin ilk sayfasını iptal edip yeniden basmak istiyorum ancak arkasında devam eden sayfalar var toplam 3 sayfa hepsini mi iptal etmem gerekir yani 3 sayfayı iptal edip 4.sayfadan itibaren yeniden mi 3 sayfayı basmam daha doğru olur tasdike tabi değil ancak inceleme için istendiğinde sorun olmaması için

Cevap : Envanter defteri tasdike tabi defterdir . VUK na göre Defteri kebir tasdike tabi değildir. TTK na göre zorunludur. Envanter defteri VUK daki hükümler göre tutulur. Sayfa konusunda bilgimiz yok. Envanter Defteri ve Bilanço Günü VUK Madde 185 Envanter defterine işe başlama tarihinde ve mütaakıben her hesap döneminin sonunda çıkarılan envanterler ve bilânçolar kaydolunur ve bu tarihe "bilânço günü" denir. Envanter defteri ciltli ve sayfaları müteselsil sıra numaralı olur.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.