Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 06.05.2024 10:20 (Üye) Soru : merhaba 2024 yılı ocak ayında devir aldığım müşterim için yeni sözleşme yaptım. eski meslektaş sözleşmesini iptal etmişti.şimdi 2023 yılının kurumlar beyanını eski meslektaş vereceği için yeni sözleşme yapması gerekiyor fakat yeni sözleşme yapmaya çalışınca uyarı veriyor. söleşme benim adıma olduğu için yeni sözleşme yaptırmıyor, 2023 yılının krurumlar beyanın eski meslektaşın vermesi için ne yapılması lazım ve benim ne yapmam lazım. son güne bırakıp sorduğum için kusura bakmayın lütfen bu gün son. ivedi cevap beklemekteyim.saygılarımla

Cevap : Siz sözleşmenizi iptal ediniz. Eski meslek mensubu GİB den aracılık Sözleşmesi yapsın beyannameyi göndersin daha sonra ARACILIK sözleşmesini iptal etsin siz yeniden GİB den aracılık ve sorumluluk sözleşmesi yapınız. Son gün için Biz kusura bakmayız Ancak sizler sıkıntı yaşarsınız.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.