Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 08.05.2024 10:57 (Üye) Soru : Mısırlı birini işyerimizde tezgahtar olarak çalıştırmak istiyoruz. İkamet izni almış 4ay sonra bitiyormuş. Bu kişinin işe girişini nasıl yaparız ? İkamet süresi dolunca ne olacak ? Bu konuda yardımınızı rica ediyorum. Kolay gelsin.

Cevap : 6735 sayılı Uluslararası İşgücü Kanununa göre çalışma izin başvurusu olumlu değerlendirilen yabancıya, iş veya hizmet sözleşmesinin süresini aşmamak koşuluyla, gerçek veya tüzel kişiye ya da kamu kurum veya kuruluşuna ait belirli bir iş yerinde veya bunların aynı işkolundaki işyerlerinde belirli bir işte çalışmak şartıyla ilk başvuruda en çok bir yıl süreli çalışma izni verilir. https://www.csgb.gov.tr/media/87024/adim-adim-tr-bakanlik-logo-2021-2.jpg Adım adım başvuru süreci anlatılmıştır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.