Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 08.05.2024 14:36 (Üye) Soru : Sayın Üstadım Merhaba, 2023 Enflasyon Muhasebesi hesaplarını 2024 Yılına devir yaptık. Açılış fişinden enflasyon hesaplarıyla ilgili herhangi işlem virman vb. işlem yapacak mıyız ? Örneğin 280 Hesaplarını değerlemiştik, bu hesaplar 180 hesaplara virman edecek miyiz. 2023-Enflosyon muhasebesi hesaplarıyla ilgili olarak 2024-1 döneminde bir işlem yapılacak mı nasıl hareket edelim ? Bildiğiniz gibi, 2024-1 Dönem Geçici Vergi Beyannamesine Bilanço eklendi, eğer bilanço eklenmeseydi, enflasyon hesap işlemlerini sonra yapabiliriz diyebilirdik. Konuyla ilgili olarak desteğinizi bekliyoruz.

Cevap : 280 hesap 180 hesaba virman yapılacak.2024/1. Dönem geçici vergi beyannamesine Bilanço eklenmez. Geçici Vergi Beyannamesinde bulunan ekler bölümünü tıklayınız. Ekrana gelen seçeneklerde Gelir tablosunu tıklayınız. Daha sonra yine ekrana gelen Tek Düzen hesaplını tıklayınız. Ekrana gelen Gelir Tablosunu Doldurunuz. Bu şekilde işlem yapılması halinde beyanname sistem tarafından kabul edilecektir. Bilanço doldurulmayacak.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.