09.05.2024 08:57 |
(Üye)
|
Soru : Pastanecilik faaliyeti ile uğraşan işletme mamullerini kendisi üretmektedir. Firmanın oturma tezgahları vardır lakin çoğu müşterisi gerek çocuğunu okula götürürken gerek ayak üstü gerek evinde yemek için gerek iş yerinde sabah kahvaltısı için poğaçasıni böreğini pastasını alıp işletmede ki oturma hizmetinden faydalanMAdan alıp gidiyor. Bu durumda bu tarz yapılan satışlardaki KDV oranı yüzde kaçtır üstadım
Cevap : 51 sayılı KDV Genel Tebliği hükümlerine göre uygulanacak KDV oranı % 10 dur.
|