13.05.2024 08:51 |
(Üye)
|
Soru : Sn.Danışmanım,
Danışmanlık faaliyet kodu (702202) ile faaliyette olan Kapalı çarşıdaki Ltd.Şti. Belediye Ruhsat durumundan dolayı birkaç gün içerisinde (yıl ortası) faaliyet kodunu kuyumculuk olarak değiştirmeyi düşünüyor. Değiştirebilir mi? Kuyumculara yönelik enflasyon muhasebesine geçiş nasıl olacak. Saygılarımla,
Cevap : Faaliyet kodu konusunda VD ile görüşünüz. Bürokratik işlemler konusunda bilgimiz yok. SADECE Kuyumculuk yapan mükellefler geçici vergi dönemlerin de ve yıl sonunda Enflasyon düzeltmesi yapmak zorundadır.
|