Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 20.05.2024 11:57 (Üye) Soru : Selamlar, muhasebesini tuttuğumuz bir firmanın düzenli şekilde KDV İADE nakit işlemleri ve KDV İADE mahsup işlemleri için firmadan ek ücret talep ettik. Oda başka muhasebeciye sormuş yok biz almıyoruz muhasebe ücretine dahildir demiş.Sizden gelen yazıyı aynen ilgili firmaya ileteceğim. Lütfen gerekli bilgiyi vermenizi rica ederim.(KDV İADE işlemi için imalat işlemide tarafımızdan yapılarak + yüklenilecek tabloların hazırlanması+mahsup dilekçeleri ve her türlü iş takibini içermektedir.)

Cevap : 09/01/2024 Tarih ve 32424 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan "2024 YILI SM,SMMM VE YMM ASGARİ ÜCRET TARİFESİ TABLO III 4 -VERGİ VE SGK İŞLEMLERİ TAKİBİ: A-Vergi iadeleri ( iade tutarı üzerinden) %3 Müşterinize yukarıda belirttiğimiz Resmi Gazetede yayımlanan Tarifeyi sunabilirsiniz. Ayrıca ; Tarifeyi görüş bildiren SMMM de gönderiniz. Haksız rekabet neden olmasın.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.