Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 24.05.2024 11:19 (Üye) Soru : mrhb. A firması ispanyadaki müşterimizdir.Biz bu firmaya ihracatla malı Yunanistandaki B firmasına gönderip ORDAN iSPANYAYA A firmasına gönderilecektir. Döviz İspanya A firmasından gelecek burda 1.Mal Yunanistana gidicek para ispanyadan A gelicek CARİ HESAP nasıl kapatılabilir.2.KDV iade işlemlerinde bu durum sorun olabilecekmi iade almamızda bir sıkıntı doğururmu.3.Bankadan DAP belgesi alabilecekmiyiz Cezai bir işleme tabi tutulabilirmi..TŞK.

Cevap : Fatura kimin adına düzenlenmiş ise ödemeyi de o kişi yapacak. malın başka bir ülkede ye teslim edilmesinde bir sakınca olmaz. iade işlemlerinde sıkıntı olup olmayacağını biz bilemeyiz. Döviz yasal süresinde getirtilecek % 40 uygulaması yapılacaktır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.