27.05.2024 08:24 |
(Üye)
|
Soru : Üstadım merhaba, 2024-01 dönemi verilmesi gereken e defterlerimizi kanuni süresi içerisinde sisteme yüklemesini yapmadık.Kanuni süresi geçtikten sonra farkına vardık ve yüklemelerimizi tamamladık.Şirketimiz kdv iadesi alan bir firma olduğu için, kdv raporunda bir problem yaşarmıyız yoksa sadece usülsüzlük cezasımı kesilir.
Saygılarımla,
Cevap : Sorun yaşanıp yaşanmayacağı konusunda yorumumuz olmaz. Ancak yükümlülükler süresi içinde yerine getirilmediği için VUK 352.maddesine göre usulsüzlük cezası uygulanır.
|