Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 27.05.2024 10:37 (Üye) Soru : Merhaba üstadlarım, Vergi dairesinden 2023 yılı İademi talep ettiğimde Silivri Vergi Dairesince İSMMMO tarafından vergi dairelerine bildirim yapıldığı ve en az %35 karlığın olması karşılığı iadelerin yapılabileceğini söylediler. Bunun üzerine giderlerimi düşürmemi ve en az %35 kârlılıkla beyannamemi düzeltip tekrar vermemi talep ettiler. bu durumda ne yapmam gerekir mevzuat gereğince desteğini talep ediyorum. Teşekkür ederim.

Cevap : İSMMMO nun böyle bir bildirim yapma yükümlülüğü yok. VD Yanlış bilgi vermiş . Karlık oranı uygulaması diye bir uygulama olmaz. Gelirleriniz ve giderleriniz hukuki belgelere dayanıyor ise incelmeye ibraz ediniz. Giderleriniz. GVK 68. maddede sayılanlar ise neden düşüreceksiniz. 68. maddeye aykırı harcama var ise sonucuna katlanırsınız
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.