30.05.2024 08:52 |
(Üye)
|
Soru : Merhaba
Şirket olarak ortağa 500.000,00 tl borcumuz var 331 ortaklara borçlar A.
Şirket ortağına bu borç sadece banka yoluyla mı ödenebilir mesela ortağa ait evinin elektrik faturasını veya çocuğunun okul taksidini şirket bu borca mahsuben ödeyebilir mi ? örneğin 2.000 evinin elektrik faturası ödedik muhasebe kaydını yaparken 331 B - 102 A şeklinde yapılmasının sakıncası olur mu ?
Cevap : Bahsettiğiniz gibi bir işlem olmaz Şahsi harcamalar için şirket kayıtları kullanılmaz. Borcu ortağa ödersiniz o da kendi harcamalarını yapar.
|