Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 30.05.2024 13:03 (Üye) Soru : Değerli danışman, bir bağımsız denetim şirketinin yöneticileri , ortakları ya da akrabası bağımsız denetim şirketinin faaliyet gösterdiği aynı adreste ; İnsan kaynakları yönetim danışmanlığı faaliyetleri nace kodu ile muhasebe, bağımız denetim, vergi danışmanlığı , gümrük müşavirliği insan kaynakları vb. konusunda faaliyet gösteren firmalar ile iş birliği amacıyla üyelik sistemi ile ile bir ortak ağ kurması, bu şirketler ile üyelik anlaşmaları imzalaması, bu şirketler ile temsilcilik anlaşmaları imzalaması bu firmaları da yani üyelerini; bu firma aracılığı ile web sitesi üzerinden deklare etmesi meslek mevzuatımıza uygun mudur? Eğer uygun ise bu şekilde oluşturulacak firmalar ile haksız rekabet , reklam yasağı ve etik ilkeler konuları aşılmış olmuyor mu?

Cevap : 3568 sayılı yasaya göre hizmet veren GV mükellefi meslek mensubu ve meslek mensuplarınca kurulacak adi ortaklık, A.Ş. ve Ltd şirketler kendi bağımsız internet siteleri kurabilirler Mesleki faaliyet dışındaki işlerin yapılması içeren işler bu site de yer alamaz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.